Kundeorienteret og personlig service
Med Aamanns Frokostordning får I ikke bare velsmagende mad, men også en service, der sætter jeres behov i centrum. Vi leverer en frokost, der både mætter og glæder – en win-win-løsning, hvor kvalitet og kundeservice går hånd i hånd.
Vores dedikerede team lytter altid til jeres ønsker og feedback, som vi bruger til at forbedre vores menuer, levering og vores service. Vi opfordrer til dialog og sender løbende spørgeskemaer ud, så vi kan justere og tilpasse os jeres behov.
Især i starten af leveringsperioden er vi i tæt kontakt med jer for at sikre, at alt forløber, som det skal. Vi justerer mængderne, så frokosten passer præcis til jeres spisevaner – for vi ved, at ingen spiser ens.
Juster og tilpas med få klik!
Gennem vores samarbejde med Kanpla, får I en fleksibel online platform, hvor I nemt kan tilpasse jeres bestillinger uge for uge.
Ønsker I flere eller færre kuverter? Tilføjelser på bestemte dage? Det klares med få klik via PC eller mobil app.
Hvis der ingen ændringer er, kører jeres standardindstilling automatisk – helt uden besvær. Ligeledes vælges selv, om hele virksomheden skal have en vegetarret én dag, en blanding af to varme retter en anden dag, eller noget helt tredje. Det er helt op til jer!
I kan også nemt se menuen og finde vores kontaktoplysninger, så vi altid er lige ved hånden.


Uanset om I foretrækker at tilgå systemet på PC eller synes, det er nemmest via app,
så I altid kan ændre i jeres antal og tilgå systemet på farten.
Det skal være nemt!

Levering og praktiske detaljer
Når I bestiller frokost fra Aamanns, skal det være nemt – så I kan nyde maden og jeres frokostpause. Vores chauffører leverer dagligt og lærer hurtigt jeres levering at kende.
Frokosten ankommer klar til buffet, og når I er færdige, skal I blot tømme fadene og sætte dem tilbage i kasserne – vi tager os af opvasken.
Vi bruger ingen engangsservice, men anvender service i træ, porcelæn og melamin, som vi vasker og bruger igen og igen.
Udsending af menu
Hver uge sender vi i god tid menuer, så det er nemt at planlægge frokosten, justere kuverter og give jeres kollegaer et overblik over, hvad der er på menuen. Ønskes menuen på engelsk, sørger vi også for det.
I kan desuden altid se både ugens og den kommende uges menu her.

Rabat
Det skal kunne betale sig på flere måder at være
kunde i Aamanns Frokostordning!







Vi elsker at forkæle vores frokostkunder – og derfor har vi noget helt særligt til jer! Som kunde hos os får I eksklusivt 15% rabat på takeaway fra både Aamanns Deli & Takeaway og Aamanns Bageri, og ligeledes på vores tre restauranter, Aamanns 1921 på Gråbrødre torv i Indre By, Aamanns Genbo i Carlsberg Byen og Aamanns Replik i Skuespilhuset. Det betyder, at I kan nyde vores kvalitet og smag, også udenfor arbejdstiden, til en særlig fordelagtig pris.
Men det stopper ikke her: Rabatten gælder også på hele vores udvalg af Aamanns kogebøger, hjemmelavede snapse og sæbeserier, så I kan tage lidt af Aamanns med hjem og opleve
forkælelse i hverdagen. Denne fordel gælder både virksomheden og alle medarbejdere – en unik bonus som i den grad værdsættes af vores nuværende frokostordningskunder.
Læs mere om vores udvalg og hvad I kan opnå rabat på via listen herunder.
Skal I holde et større event i firmaet eller privat, kan I også altid kontakte os for et godt tilbud, så skræddersyr vores dygtige eventteam en pakke til jer efter jeres behov!
Kantinen på Reffen
Udover frokostordning til virksomheder, har vi også en skøn kantine på Refshaleøen, som er blevet et hyggeligt samlingspunkt for Refshaleøens kreative iværksættere, kunstnere og erhvervsfolk.
Om sommeren er der mulighed for at nyde frokosten på vores terrasse. Stemningen er uformel og man sidder side om side med egne kollegaer og kollegaer fra øen.
De fleste vælger at lave en fast frokostaftale med os i vores kantine, men du har også mulighed for blot at komme og spise med en gang i mellem.
Se vores vilkår og priser her.
Eller kontakt os på 2080 5200 eller på [email protected] for at høre nærmere.
Hvis du overvejer at få leveret vores frokostordning i din virksomhed, er det også muligt at komme til spisning i vores kantine, for at prøve frokosten.







Interesseret i vores firmafrokost?
Hvis vi har vækket din appetit, så anbefaler vi en to-ugers prøveperiode af vores frokostordning, så I kan opleve, hvordan vores frokostordning som medarbejdergode kan skabe glæde på arbejdspladsen. De fleste af vores kunder vælger dog at fortsætte
langt ud over prøveperioden. Vores priser er konkurrencedygtige og kan tilpasses afhængigt af leveringsstedet.
Vær opmærksom på at vi også tilbyder levering uden for København.
Du kan altid fange os på +4520805200 eller [email protected] og høre nærmere,
eller du kan udfylde formularen herunder – så kontakter vi dig!
Vi glæder os til at høre fra dig!
Mød teamet

Sebastian Vigholt Olsen
Servicekoordinator
Sebastian fokuserer på at levere en uovertruffen oplevelse for vores frokostordning. Med sin smittende positive attitude er han altid klar til at hjælpe og med sin dedikation til at forstå kundernes behov, er han med til at sikre, at alle får den bedste oplevelse, hver gang de benytter sig af vores frokostordning.

Sara Kirkeby
Head of Customer Care
Sara har det forkromede overblik over vores frokostordning og har indgående viden om alle aspekter af ordningen, herunder forhandling, logistik og salg. Sara sikrer at alt forløber glat, og hun er altid klar til at hjælpe kunderne med deres behov og spørgsmål og sikrer at du får den bedste oplevelse hos os.

Carsten Hughson
Køkkenchef
Carsten har siden 2018 stået i spidsen for vores frokostordning i køkkenet. Med fokus på god smag og kvalitet sikrer Carsten, at hver ret lever op til de højeste standarder. Samtidig er bæredygtighed en hjørnesten i hans tilgang, hvilket gør, at vores måltider ikke kun smager godt, men også er fremstillet med omtanke for miljøet.

Line Lave Nielsen
Kunde- og salgsdirektør
Med en livslang erfaring fra branchen, har Line gjort sig til ekspert i god og personlig kundeservice. Med en lang årrække i Aamanns, står Line altid klar til at hjælpe med at finde den rette løsning og vejledning.

Sunna Bridger
Servicekoordinator
Sunna kender vores frokostordning indgående efter mange år i Aamanns. Hun står klar til hurtigt at hjælpe dig med dine behov og har omfattende viden om alt, hvad vi ellers kan tilbyde af catering.

Camilla Riis
Customer Service Manager
Camilla har en mangeårig erfaring med kundeservice og kender alt til vores frokostordning. Hun er hurtig til at forstå dine behov og med sin passion for kundeservice er Camilla altid klar til at sikre, at du får den bedst mulige oplevelse hos os.